Sudy, sudy a zase ty sudy…

Další z reedice našich resinových sad je sada sudů a kanystrů v měřítku 1/72. V sadě najdete dohromady 16 sudů ve třech různých provedení plus čtyři ze shora otevřené sudy. Dále sada obsahuje 10 detailně zpracovaných kanystrů. 

Odkaz do e-shopu: https://attack-kits.eu/fuel-drums-can-set.html

Obrázek sady palivových sudů a kanystrů
Sada palivových sudů a kanystrů

Motorizace armád během druhé světové války s sebou přinesla potřebu dopravy a skladování velkého množství paliva a olejů. Bylo to prakticky jedno, zda šlo o tank, obrněný vůz či náklaďák anebo motorku, zkrátka všechna tato vozidla spotřebovala neuvěřitelné množství benzínu. 

Také mnoho bitev bylo ovlivněno nedostatkem paliva či snahou získat protivníkovy zásoby. Proto se nemůžeme divit, že vedle cisteren nacházíme na mnoha archivních fotografiích z druhé světové války sudy a kanystry, které si bojové, ale i týlové jednotky s sebou vezly. 

Obrázek Nabarvených palivových sudů a kanystrů RE72338
Nabarvené palivové sudy a kanystry RE72338

Asi s námi většina modelářů bude souhlasit, že sudů a kanystrů není nikdy dost. A tak jsme obnovily výrobu této zajímavé sady. Obsahuje několik různých provedení standardních sudů z období druhé světové války stejně jako kanystry využívané nejen Wehrmachtem.  

Tato sada vhodným způsobem doplňuje již před delší dobou vydanou sadu RE 72321 German Fuel Set 1/72, který pro změnu obsahuje ruční pumpy, stojan pouliční čerpací stanice a mnoho různých dalších konví, kbelíků a dalších nádob využívaných při manipulaci s palivem a oleji a jejich plnění do vozidel. 

Obrázek Obsah balení palivových sudů a kanystrů RE 72338
Obsah balení palivových sudů a kanystrů